۰۲۱۲۶۷۰۰۶۹۳ ۰۹۰۲۲۷۲۰۰۱۳ info@aftabgardoon.org

درباره پویش آفتابگردون

🌻معرفی پویش آفتابگردون

آفتابگردون یک پروژه‌ی خدمت داوطلبی و مسئولیت اجتماعی ملی، در راستای توسعه‌ی فرهنگ عشق ورزیدن و خدمت کردن بی‌چشمداشت در جامعه است.
داستان ما خیلی ساده امّا پر از امید؛ با قول دادن به خودمان که پای ایران و کودکان ایران‌مان می‌ایستیم؛ شروع شد.
اکنون ما توانسته‌ایم بعد از یک‌سال فعالیت همدلانه و عاشقانه حدود 6۰۰ کودک کار و خیابان را شناسایی و با تک‌تک آنها وارد ارتباط رو در رو شویم.
این کار با بیش از ۲۵۰ همیارآفتابگردون که داوطلب توسعه‌ی فرهنگ (عشقُخدمت) هستند، صورت گرفته است و در حال حاضر این سفیران در ۲۶ اکیپ در ۷۵ نقطه‌ی تهران و کرج درحال عشق‌ ورزیدن به این کودکان می‌باشند.

🌻تعریف ما از کودکان کار :

به کودکان کارگری گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می‌شوند که این امر آنها را بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربۀ دوران کودکی بی‌بهره می‌سازد و سلامت روحی و جسمی آنها را تهدید می‌کند. کار کودک نزد بسیاری از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی فعالیتی استثماری تلقی می‌شود.
کار کودکان بسیار معمول است و میتواند شامل کار در کارخانه، معدن، روسپیگری، کشاورزی، کمک در کسب و کار والدین، داشتن کسب و کار شخصی (مانند فروش غذا) یا کارهای نامتعارف باشد.

🌻 تعریف ما از همیار آفتابگردون :

ما همیاران آفتابگردون اعضای پویش هستیم که داوطلبانه به توسعه‌ی فرهنگ (عشقُخدمت) می‌پردازیم و هر دوشنبه راس ساعت مشخص شده در گروه حدود 5 تا 6 در چهارراه‌ها و میادین اصلی تهران به کودکان شناسایی شده سر می‌زنیم و با تلاش و استفاده از کار گروه‌های تخصصی روان‌شناسی، مددکاری اجتماعی، آموزش‌های بهداشتی و روانی و .... برنامه‌های منظم و مدونی را برای آنها اجرا می‌کنیم.